War Horse

Written by Super User. Posted in Film

31.03.2012 tarihinde izledim.

Film bir açık artırma inatlaşması sonucu yeni sahibine kavuşan bir tayın, zamanla nasıl bir savaş atına dönüştüğünün hikayesini anlatmaktadır. Filmde sahibiyle atın arasındaki bağı anlatan çok etkileyici sahneler mevcut. Steven Spielberg yine çok güzel bir filme imza atmış. Filmin konusu sıkıcı gibi gözükse de, 2,5 saat hiç farkında olmadan geçiyor. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film bence.

Değerlendirmem : 8.5/10

Imdb Linki : http://www.imdb.com/title/tt1568911/

Fragman :

Game of Thrones - 2. Sezon "Seven Devils" trailer

Written by Super User. Posted in Film

1 Nisana 1 gün kala, Game of Thrones, Sezon-2'nin 1 dakika 47 saniyelik, etkileyici bir müzikle zenginleştirdiği, bitişinde, Arya'nın "Anyone can be killed" sözüyle sanki yeni sezonun heyecanlı geçeceğinin habercisi olan, yeni trailerını yayınladı.

Game of Thrones Sezon-2 Fragman (Seven Devils)

Seven Devils Music Video:

The Pianist

Written by Super User. Posted in Film

26.03.2012 tarihinde izledim.

Film Polonyalı Yahudi bir piyanistin, Nazilerin Varşova'yı işgali sırasında yaşadıklarını anlatıyor. Önceden filmi hep kesik, kesik izlemiştim. İlk defa tam izleme fırsatı buldum. Filmi, bu güne kadar yapılmış en etkili propaganda filmlerinden birisi olduğunu göz ardı ederek izlersek, gerçekten kaliteli ve mükemmel bir film diyebiliriz. Film hakkında ve o dönemle ilgili söylenecek çok söz var aslında. Daha müsait bir zaman diliminde bunları da paylaşmak istiyorum.

Değerlendirmem : 7.5/10

Imdb Linki : http://www.imdb.com/title/tt0253474/

Fragman :

Hayalet Sürücü 2 : İntikam Meleği

Written by Super User. Posted in Film

26.03.2012 tarihinde izledim.

Filmde Aspendos Antik Tiyatrosunu ve Kapadokya'yı görüyoruz. Aspendos'tan cennete en uzak yer olarak, "Uzak Gökten" ismiyle söz ediliyor. Açıkcası görsel efektler böyle bir film için beklenenin çok altında, hatta Carrigan'ın olduğu bazı sahneler için verdikleri efektin Photoshop'taki filtrelerden pek bir farklı yok. Bunlara rağmen, fantastik-aksiyon türündeki filmleri sevdiğim için, film kendini sıkmadan izlettirdi. Tabi bunda Nicholas Cage'in etkisi de inkar edilemez.

Değerlendirmem : 6.0/10

Imdb Linki : http://www.imdb.com/title/tt1071875/

Fragman :

The Machinist Filmi Değerlendirmesi

Written by Super User. Posted in Film

23.03.2012 tarihinde izledim.

Film ilk çıktığı zaman televizyonlarda izlediğimiz, Christian Bale'in bu film için çok fazla kilo verdiği haberlerini hatırlıyorum. Filmi izleyince bunu gerçekten belirgin bir şekilde görüyoruz. Film kendi kafasında kurduğu sanal kişiler ve olayları, gerçek dünyasına aktararak bu şekilde onu rahatsız eden vicdanıyla hesaplaşan bir adamı anlatıyor. Psikolojik filmleri seviyorsanız bu filmi de seveceksiniz. Ama ben pek sevmiyorum psikolojik filmleri, bu yüzden filmin ilk 50 dakikası çok sıkıcıydı benim için. Tüm bunları dikkate alacak olursak;

Değerlendirmem : 6.5/10

Imdb Linki : http://www.imdb.com/title/tt0361862/

Fragman :